سایت iranresearch هدف ارائه مطالبی پیرامون اتوماسیون صنعتی منتشر شد.

 

سایت iranresearch با هدف ارائه مطالبی پیرامون اتوماسیون صنعتی  به زبان فارسی منتشر شد.

1-اتوماسیون صنعتی۲-پردازش تصویر وسیگنال
۳-طراحی صفحات وب4-نرم افزارها تخصصی
۵-روباتیک۶-Web Base Automation

 

 

اخبار و رویدادها
 
فیلد باس چیست ؟
در یک سیتم متمرکز ، همه حسگرها و تحریک کننده ها مستقیما ً به سیستم مونیتور مرکزی متصل می شوند. در یک سیستم بزرگ که تعداد ورودی و خروجی ها به هزاران می رسد واین تعداد بسیار فراتر ظرفیت سخت افزار کامپیوتر است ، هر دوره اخذ اطلاعات از ورودی ها بیشتر از زمان محدود تعریف شده توسط سیستم طول خواهد کشید.
 
انتخاب سیستم اتوماسیون مناسب (قسمت دوم)
پیش از استفاده از سیگنالهای الکتریکی برای کنترل دستگاهها در صنعت ، از ابزارهای نیوماتیک استفاده می شد. به این ترتیب که به هر field device تغذیه هوا با فشار استاندارد 100psi متصل می شد. و سیگنالهای ورودی سیستم کنترل و نیز فرمانهای کنترلر به صورت تغییرات فشار در خطوط هوای بین device و کنترلر منتقل می شد.
 
Automation in a Textile Dyeing Factory
Labor cost has been continually rising over the past two decades and employees have become more aware about employment standards legislation. As a result, many manufacturers have moved their operations to China or other countries where costs are lower and employee welfare regulations are less strict.
 
سیستم های اتوماسیون برمبنای Data Bus Acquisition
نحوه عملکرد سیستم یاد شده بدین ترتیب است که سیستم و فرایندی از ان که میبایست کنترل شود در لایه HMI شبیه سازی می شودهمچنین فرایند توسط یک نرم افزارمانیتورینک مثل VisiDaqنمایش داده می شود.تجهیزات مورد استفاده در لایه اول 4-20mA می باشند
 
انواع سیستمهای اتوماسیون
برای سیستم های اتوماسیون می توان 2 لایه کلی در نظر گرفت
1-لایه تجهیزات Field Level
2-لایه میزبان Host Level
تفاوت اساسی سیستمهای اتوماسیون در نوع لایه تجهیزات می باشد
/ 0 نظر / 60 بازدید