تالار گفتگو مرکز تحقیقات و فناوری اتوماسیون صنعتی ایران راه اندازی شد.

مطالب جدید

تالار گفتگو راه اندازی شد

تالار گفتگو راه اندازی شد
تالار گفتگو مرکز تحقیقات و فناوری اتوماسیون صنعتی ایران جهت تبادل نظر و ایجاد بستری مناسب جهت آشنایی هر چه بیشتر علاقه مندان مباحث مختلف علمی راه اندازی شد.
لطفا ما را با ارسال پیشنهادهای خود در جهت هر چه بهتر شدن این پایگاه علمی یاری نماید . با سپاس فراوان

LED ها منابع نور آینده:

LED ها منابع نور آینده:
منبع اصلی نور در آینده مطمئنا یک لامپ یا یک چراغ حبابدار نخواهد بود بلکه می تواند یک میز یا یک دیوار و یا هر چیز دیگری باشد.نشریه اینترنتی لایوسانس نوشت : کشف تصادفی اخیر تولید نور از LED ها یا دیود نورانی را به مرز جدیدی رساند.بزودیLED خواهد توانست جایگزین ار زانتر و با دوام تری برای لامپهای حبابدار کنونی شود .

تعاریف خلاصه  از واژه های برق

تعاریف خلاصه از واژه های برق
شبکه ملی یا فرا ملی را یک شبکه بهم پیوسته گفته و می‌تواند سیستم‌های شبکه‌ای مختلفی را به هم در سرتاسر کشور ارتباط دهد . شبکه بهم پیوسته می‌تواند انرژی برق را بنحو اقتصادی توزیع نماید . این شبکه می‎تواند در بعضی نقاط به سیستم برق کشورهای همسایه هم متصل گردد .

حفاظت تجهیزات پست

حفاظت تجهیزات پست
از وسایل حفاظتی محدود کننده ضربه برای حفاظت تجهیزات سیستمهای قدرت در برابر اضافهولتاژها استفاده می شود یک وسیله حفاظتی محدود کننده ضربه باید اضافه ولتاژهای گزرایا اضافه ولتاژهای که باعث تخریب تجهیزات شبکه می شوند را محدود و به زمین هدایتکنند و بتواند این کار را بدون اینکه آسیبی ببیند به دفعات تکرار کند.

پدیده کرونا

پدیده کرونا
یکی از پدیده هایی که در ارتباط با تجهیزات برقدار از جمله خطوط انتقال فشار قوی مطرح می شود، کرونا است. میدان الکتریکی در نزدیکی ماده رسانا می تواند به حدی متمرکز شود که هوای مجاور خود را یونیزه نماید. این مسئله می تواند منجر به تخلیه جزئی انرژی الکتریکی شود، که به آن کرونا می گویند.

اجزای مدارهای کنترل و راه اندازی

اجزای مدارهای کنترل و راه اندازی
تا قبل از ساخته شدن کنتاکتور ، اتصالات توسط کلیدهای دستی انجام میگرفت که از انواع مختلف تیغه ای ، زبانه ای و غلطکی بودند که هر کدام مزایایی نسبت به هم دارند .

نوروز - دکتر علی شریعتی - برگرفت از کتاب کویر

نوروز - دکتر علی شریعتی - برگرفت از کتاب کویر
سخن تازه از نوروز گفتن دشوار است. نوروز یک جشن ملی است،‌جشن ملی را همه می‌شناسند که چیست، نوروز هر ساله برپا می‌شود و هر ساله از آن سخن می‌رود. بسیار گفته‌اند و بسیار شنیده‌اید؛ پس به تکرار نیازی نیست؟ چرا، هست. مگر نوروز را خود مکرر نمی‌کنید؟ پس سخن از نوروز را نیز مکرر بشنوید.

VOIP چیست؟

VOIP چیست؟
شبکه‌های مخابراتی به عنوان جزء جدایی ناپذیر زندگی امروز بیش‌ترین سهم را در تبادل اطلاعات و اخبار به عهده دارند. این فناوری که قدمتی بیش از صد سال دارد، صورت پیشرفته‌تری به خود گرفته است و خود را با نیازهای جدید تطبیق داده است تا به صورت امروزی درآمده است.

پورتال چیست؟

پورتال چیست؟
نام پورتال ها را زیاد شنیده ایم، اما شاید برای برخی از ما این سئوال پیش آمده باشد که واقعا یک پورتال چیست؟ چه ویژگیها و خصوصیاتی دارد؟ و چه تفاوتی با یک وب سایت دارد؟ ترجمه کلمه Portal به فارسی در فرهنگهای لغت "دریچه"، "درگاه" و "مدخل" ذکر شده اما کلمه پورتال در تکنولوژی اطلاعات معنی متفاوتی دارد.

UML دستاورد بزرگ جنگ متدها

UML دستاورد بزرگ جنگ متدها
زبان یکپارچه‌ی مدل‌سازی یا "یوام‌ال" محصول جریانات یکپارچه‌سازی است که به دنبال "جنگ متدها" آغاز شد. Rumbough، طراح متدلوژی OMT به شرکت Rational که متعلق به Booch بود پیوست و آن‌ها تلاش خود را برای ایجاد یک زبان مدل‌سازی شی‌‌گرای متحدالشکل به کار گرفتند.

چگونه به رییس خود می‌گویید که اشتباه می‌کند؟

چگونه به رییس خود می‌گویید که اشتباه می‌کند؟
با این که انجام چنین کاری ریسک بزرگی به نظر می‌رسد، نکات مثبت بسیاری نیز به همراه دارد. زمانی که شما بازخوردهای با ارزش به رییس خود ارایه می‌دهید، او به شما به عنوان راه‌نمای معتمدی ارزش می‌نهد. خواه شما نایب رییسی باشید که با مدیرعامل شرکت مخالفت می‌کنید و خواه کارمند دون پایه‌ای که با سرپرست خود اختلاف عقیده دارید،

/ 2 نظر / 65 بازدید
سیلم

وبلاگتون خیلی جالبه . موفق باشید.

روابط عمومی سايتparsautomation.com

مدیر محترم وبلاگ fieldbus در ادامه ی راهتان برای شما دوست عزیز و گرامی آرزوی موفقیت داریم برای تبادل لینک با ما تماس بگیرید . سرپرست روابط عمومی سايت parsautomation