شبکه های بی سیم صنعتی (Wireless) - بلوتوث - بانکهای خازنی (مهندسی برق قدرت)

 

مرکز تحقیقات و فناوری اتوماسیون صنعتی ایران منتشر کرد
فهرست مطالب - شبکه های بی سیم (Wireless)
شبکه‌های کامپیوتری بی‌سیم محلی (WLAN) و کاربرد آن در جامعه و بویژه محیط‌های عملیاتی خاص که در آنها برپائی شبکه‌های معمولی سیمی مقدور نمی‌باشد و یا برپائی آنها باعث کاهش کارائی تجهیزات کامپیوتری می‌گردد، موضوع این تحقیق می‌باشد. دربخش نخست این تحقیق تجهیزات نصب این نوع شبکه‌ها مورد بررسی قرار گرفته اند.

 

فصل اول - معرفی - شبکه های بی سیم صنعتی (Wireless)
این شبکه‌ها محبوبیت خاصی در بین برخی مشاغل و مکانهای عمومی مانند خدمات انبارداری، خدمات بیمارستانی و دانشگاهها پیدا کرده‌اند. در این محیطها از پایانه‌های دستی و Note Book ها برای ارسال همزمان3 اطلاعات به کامپیوترهای مرکزی ، استفاده می‌کنند.

 

فصل دوم - شبکه های بی سیم محلی - شبکه های بی سیم صنعتی (Wireless)
میتوان گفت در حالت کلی 2 نوع فن آوری برای ارسال اطلاعات در شبکه های WLAN وجود دارد که عبارتند از :‌ فن آوری مادون قرمز(‌IR ) و فن آوری فرکانس رادیویی(‌RF ) .

 

فصل سوم - بلوتوث (Bluetooth) - شبکه های بی سیم صنعتی (Wireless)
در سال 1998 شرکت ال . ام . اریکسون علاقمند شد تا گوشی تلفنهای همراه تولیدی او بتوانند بصورت بی سیم به ابزارهای دیگر ( مثل PDA ) وصل شوند . اریکسون و چهار شرکت دیگر (آی بی ام .اینتل. نوکیا و توشیبا) یک <گروه SIG > تشکیل دادند تا استانداردی بی سیم برای اتصال ایزارهای مخابراتی / رایانهای و ابزارهای جانبی آنها طراحی کنند

 

فصل چهارم - شرکتهای پیشرو در زمینة wireless و مقایسة آنها
شرکت D-Link به عنوان یکی از شرکتهای معتبر در زمینه IT و محصولات شبکه ، دارای محصولات متعدد و متنوع در کلیه قسمتهای کاربردی می باشد. محل اصلی این شرکت در کشور Taiwan قرار گرفته و دارای شعبه متعددی در سایر کشورهای مهم جهان است .

 

فصل پایانی - شبکه های بی سیم صنعتی (Wireless)
شبکه‌های محلی بی‌سیم یکی از انواع جدیدترین شبکه‌های کامپیوتری می‌باشد که در بسیاری از موارد در جامعه، صنعت و محیطهای درمانی کاربرد بسیار وسیعی در بسیاری از نقاط دنیا پیدا کرده‌اند.سهولت نصب و کمی هزینه نگهداری بخاطر عدم استفاده از سیم مدیران شبکه‌ها را به نصب این نوع از شبکه‌ها راغب می‌کند

 

مهندسی پرتو پزشکی
یکی از روشهای تشخیصی و درمانی ارزشمند در طب، پزشکی هسته ای می باشد. که تبلور آن از ابتدا تا کنون تلفیقی از کشفیات مهم تاریخی بوده است. اولین جرقه در سال 1895 با کشف اشعه X و در 1934 با کشف مواد رادیواکتیو زده شد. اولین استفاده کلینیکی مواد رادیواکتیو، در سال 1937 جهت درمان لوسمی در دانشگاه کالیفرنیا در برکلی بود.

 

مهندسی کنترل و مانیتورینگ
یکی از بزرگترین شاخه های علوم مهندسی جدید،کنترل است وآن علمی است که در مورد چگونگی تسلط بر پدیده ها وبدست آوردن نتیجه دلخواه از پروسه مورد نظر بحث می کند، ما چه در زندگی روزمره وچه در صنعت با پروسه های کنترلی متفاوتی سروکار داریم وبه ناچار به دنبال راه حلی برای در اختیار گرفتن هر چه مناسب تر این پروسه هاهستیم.

 

بانکهای خازنی (مهندسی برق قدرت)
می دانیم در شبکه های جریان متناوب توان ظاهری که از مولدها دریافت می شود به دو بخش توان مفید و غیر مفید تقسیم می شود . نحوه این تقسیم به شرایط مدار بستگی دارد به این معنی که هر قدر ضریب توان (CosΦ) به یک نزدیکتر باشد سهم توان مفید بیشتر است .

 

مدلسازی و شبیه سازی عناصر خطی سیستمهای قدرت درحالت گذرا - بخش اول
تحلیل مسایل مهندسی در ابعاد بزرگ و پیچیده بسیار فراتر از توانایی انسان است.بسیاری از مسایل مهندسی در عمل در گروهی قرار میگیرند که نمی توان برای آنها راه حل تحلیلی بدست آورد.یک چنین مشکلی باعث گردید که کامپیوتر و تکنیکهای عددی بعنوان یک ابزار قوی محاسباتی راه خود را دربررسی مسایل مهندسی باز کنند.

/ 2 نظر / 28 بازدید
معصومه

از آقای احمد زينی جهرمی می خواهم پايان نامه خود را برايم بفرستند يا اگر ممکن نيست مرا در اين زمينه راهنمايی کنند.موضوع پايان نامه من نيز فيلدباس است.

محمد

سلام عاليه . اگه ميشه راجع به پردازش تصوير هم مطالبی بذاريد