مطالبی در مورد موتور استارترها - مقدمه ای بر مطلب

آشنایی درمان با عارضه خشکی و بیماری چشم درکار با کامپیوتر واینترنت ، بیماری CVS
عارضه خشکی و بیماری چشم CVS یک بیماری کار مداوم با مانیتور ( صفحه نمایشگر) است ؛ تقریباً ۳ تا ۴ درصد کسانی که زیاد با کامپیوتر کار می کنند گرفتار این علائم هستند. مهم ترین علائم CVS عبارتنداز: خستگی و خشکی چشم، سوزش، ریزش اشک و تاری دید و ممکن است سبب درد در گردن و شانه ها نیز بشود.

 

نیروی خلا یا گرانش؟ VMR – PCR!
شاید این نظریه دهها سال پیش می بایست مطرح می شد که نیروی گرانشی وجود ندارد و این تماما برآیند دافعه ی بین خلا و ماده است که گرانش می نامیم.اما با گذشت چندین سال حتی فکر محققی به این سو نمی رود که سیستم جارو برقی(Vacuum cleaner) که از نام آن نیز مشخص است دلالت بر این امر دارد که نیروی گرانشی وجود ندارد.

 

مطالبی در مورد موتور استارترها
همانطوری که می دانید ، راه اندازی موتورهای القایی در صنعت از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به خصوص این که امروزه استفاده از راه اندازهای الکترونیکی مانند راه اندازهای نرم - کنترلر های سرعت بسیار مرسوم شده است و لازم است علاقه مندان و کارشناسان این رشته روشهای کنترل و راه اندازی موتورها را به شیوه های کلاسیک به دیده فراموشی بسپارند و به فراگیری روشهای بروز بپردازند.

 

مجموعه مقالات برگزیده در نهمین کنفرانس دانشجویی مهندسی برق ایران دانشگاه تهران - شهریور 1385
بررسی آرایشهای مختلف سیستم الکتریکی توربینهای بادی سرعت متغیر
بررسی فلیکر در مزارع بادی و مدلسازی فلیکرسنج
بررسی اثر مدل های مختلف بار در پخش بار سیستم توزیع برق
تکنولوژی نیمه هیبرید، راهبردی در جهت بهینه نمودن مصرف سوخت در خودروهای احتراق داخلی و صرفه جویی در انرژی

 

مقدمه ای بر مطلب MATLAB
متلب نام یکی از نرم‌افزارهای رایانه‌ای برای انجام محاسبات ریاضی است. واژه متلب هم به معنی محیط محاسبات رقمی و هم به معنی خود زبان برنامه‌نویسی مربوطه است از ترکیب دو واژهٔ MATrix و LABratuary ایجاد شده است. این نام حاکی از رویکرد ماتریس محور برنامه است، که در آن حتی اعداد عادی هم به عنوان ماتریس در نظر گرفته می‌شوند.

 

معرفی برخی منابع درسی دوره کارشناسی رشته مهندسی برق
الکترومغناطیس ** :
- الکترومغناطیس میدان و موج – چنگ *
- الکترومغناطیس – ویلیام هیت

 

نام کاربری و پسورد IEEE
برای دیدن مقالات IEEE روی لینک زیر کلیک کنید:
و برای ورود از یکی از نام کاربری و رمزهای زیر استفاده کنید (با تشکر از باشگاه مهندسین ایرانی)

 

فهرست مطالب - شبکه های بی سیم (Wireless)
شبکه‌های کامپیوتری بی‌سیم محلی (WLAN) و کاربرد آن در جامعه و بویژه محیط‌های عملیاتی خاص که در آنها برپائی شبکه‌های معمولی سیمی مقدور نمی‌باشد و یا برپائی آنها باعث کاهش کارائی تجهیزات کامپیوتری می‌گردد، موضوع این تحقیق می‌باشد. دربخش نخست این تحقیق تجهیزات نصب این نوع شبکه‌ها مورد بررسی قرار گرفته اند.

 

فصل اول - معرفی - شبکه های بی سیم صنعتی (Wireless)
این شبکه‌ها محبوبیت خاصی در بین برخی مشاغل و مکانهای عمومی مانند خدمات انبارداری، خدمات بیمارستانی و دانشگاهها پیدا کرده‌اند. در این محیطها از پایانه‌های دستی و Note Book ها برای ارسال همزمان3 اطلاعات به کامپیوترهای مرکزی ، استفاده می‌کنند.

 

فصل دوم - شبکه های بی سیم محلی - شبکه های بی سیم صنعتی (Wireless)
میتوان گفت در حالت کلی 2 نوع فن آوری برای ارسال اطلاعات در شبکه های WLAN وجود دارد که عبارتند از :‌ فن آوری مادون قرمز(‌IR ) و فن آوری فرکانس رادیویی(‌RF ) .

/ 0 نظر / 31 بازدید